• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Нова українська школа 3 клас

/Files/images/nush/IMG_20180913_092859_BURST1.jpg

Нова українська школа — це назва реформи загальної середньої освіти, яку зараз реалізовує Міністерство освіти і науки по всій Україні. Нова українська школа — це освіта нових сенсів, дитиноцентризму і поваги до кожної людини. НУШ — це цікава, практикоорієнтована, безпечна і дружня до дитини школа. А для батьків вона — відкрита, чесна і націлена на співпрацю./Files/images/nush/IMG_20180913_092417.jpg

Навчання в НУШ Головна ідея Нової української школи — компетентнісне навчання. Це означає, що учні не просто набуватимуть знань, а вчитимуться використовувати їх на практиці й опановуватимуть навички. Компетентність — це динамічна комбінація знань, умінь, навичок, способів мислення, поглядів, цінностей, інших особистих якостей, що визначає здатність особи успішно соціалізуватися, провадити професійну та/або подальшу навчальну діяльність. Тобто формується ядро знань, на яке накладатимуться уміння, як користуватися цими знаннями, цінності та навички, що знадобляться випускникам української школи в професійному та приватному житті. Для реалізації цієї ідеї розроблено нові стандарти освіти та освітні програми, зокрема: Державний стандарт початкової освіти Типові освітні програми.

/Files/images/nush/IMG_20180913_092543.jpg

Робота в команді. Передбачити, у якому світі житимуть наші діти, складно, адже він швидко змінюється. Проте упевнено можна сказати, що в майбутньому потрібно буде вміти працювати в команді і співпрацювати. Тому значну частину навчального часу в НУШ присвячено роботі в групі. Причому школярі не просто разом розв’язуватимуть, наприклад, математичні приклади, а робитимуть проекти і спільно шукатимуть рішення проблем.

/Files/images/nush/IMG_20180913_093939.jpgУ швидкозмінному світі потрібно не відставати, а отже — уміти самостійно навчатися. Саме тому навчання в НУШ побудоване на дослідженнях: дитина самостійно шукатиме відповіді на запитання, осмислюватиме вивчене, а вчитель допомагатиме їй у цьому. Тому в НУШ діти часто навчатимуться, граючись. Діти опановуватимуть той самий навчальний матеріал, але в інший спосіб. А вчителю не потрібно буде більшість часу розповідати щось класу, стоячи біля дошки. Через гру (тобто моделювання ситуацій із додаванням руху, гумору й творчих завдань) учні зможуть дізнатись набагато більше.

/Files/images/nush/IMG_20180913_093653_BURST4.jpgЕмоційний інтелект і вміння спілкуватися. Людина з розвиненим емоційним інтелектом розуміє власні емоції, керує ними й дослухається до відчуттів інших. Навчання цьому — одне з важливих завдань нової школи. Дітям пропонуватимуть: висловлювати свої почуття і думки слухати один одного не робити іншим людям того, що їм неприємно тощо. Цьому навчатимуть під час ранкового кола — щоденної зустрічі, коли діти обговорюватимуть свій емоційний стан, власні думки, актуальні питання класного і шкільного життя, або ж просто говоритимуть на цікаві їм теми.


/Files/images/nush/IMG_20180913_094130.jpgІнтегроване навчання. У реальному світі немає мононаукових процесів — кожен пов’язаний з різними науками. Аби діти розуміли взаємозв’язки й мали цілісну картинку світу, у початковій школі запропоновано інтегрувати (об’єднувати) предмети. Наприклад, рослини вивчатимуть не лише з точки зору ботаніки , а й додаватимуть до цієї теми знання з географії, екології, математики, хімії, мови й літератури./Files/images/nush/IMG_20180910_133130.jpg/Files/images/nush/IMG_20180910_133034.jpg/Files/images/nush/IMG_20180913_093216.jpgНове освітнє середовище НУШ. Серед обладнання класу: парти-трансформери, які можна легко пересунути для роботи в групах нова навчальна техніка та розвивальні ігри. На стінах класу

Кiлькiсть переглядiв: 630

Коментарi